Flint Glass - Nyarlathotep
Tracklist
- R’lyeh la morte
- Nyarlathotep
- Brain Speaking Machine
- Azathoth
- De vermis mysteriis
- Ubbo-sathla
- Nephren-ka
- Hastur
- Alhazred
- Yuggoth
- Angular Space
- Shudde m’ell
- Cthulhu Dawn
- Yog-sothot
- Slither Chaos
- Brain Death (Ah Cama-Sotz remix)
- Germ Code (Disharmony remix)
- Brain Speaking Machine (Xabec remix)
- R’lyeh la morte (This Morn’ Omina & Empusae remix)
Průměr hodnocení
Poslední hodnocení
Soundtrack k Lovecraftovi, co víc?
Flint Glass za poslech stojí. Přeci jen, občas jde slyšet i nějakej ten beat, halelůja. Nyarlathotep je jeho tuším druhá placka, která mu trvala snad čtyři roky (Přitom, jak dlouho může trvat nahrát dark ambient desku? Hodinu?), ale budiž, on na to totiž šel kluk inteligentně a celou nahrávku nechal plynout dle motivů H.P. Lovecrafta, což je sice strašně skvělý a vypadá to dobře, ale ve svý podstatě, kdybych tady napsal, že se to inspirovalo kuchařkou Jiřiny Bohdalový, kdo z vás by to poznal.Vždyť všechno to hučení je tak stejný.
Nicméně, abychom se oprostili od toho negativního tónu, Glassova Nyarlathotep opravdu nasákla onu okultní, hyper vetřelčí atmosféru Lovecraftova pisálkovství, takže jestli si zrovna teď děláte zálusk na nějakou jeho knihu, tohle by mohl být ideální soundtrack.
Dark ambient a jeho temné cinematic soundscapes tu plují ruku v ruce s občas vykukujícím výkřikem rhythmic industriálu, což už je přeci jen o něco lepší a dává to albu silnější nádech. Dokonce i na nějakou tu odnož IDM a EDM a IBM a KB tu dojde, a když budete hodně, hodně odvážní a zavřete oči, možná že se tu mihnou i Ghosts I-IV, ve svý přírodní podstatě. Chvílemi mi to silně připomíná skvělej Tábor Radosti, říká vám to něco?
řadové album
2010
%
další alba
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
Komentáře