Queen - Hot Space
Tracklist
- Side one
- 1. "Staying Power" (4:10)
- 2. "Dancer" (3:46)
- 3. "Back Chat" (4:31)
- 4. "Body Language" (4:29)
- 5. "Action This Day" (3:33)
- Side two
- 1. "Put Out the Fire" (3:15)
- 2. "Life Is Real (Song for Lennon)" (3:39)
- 3. "Calling All Girls" (3:53)
- 4. "Las Palabras de Amor (The Words of Love)" (4:26)
- 5. "Cool Cat" (3:26)
- 6. "Under Pressure" (with David Bowie) (4:02)
Průměr hodnocení
Poslední hodnocení
řadové album
1982
další alba
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
16.06.2024 - 11:45 | Meca76
Hot Space bol široko veľmi kontroverzný album pre veľkú légiu fanúšikov Queen, ktorí si už dovtedy vydobyli lojalitu a neočakávali takú radikálnu zmenu vo svojom návrhu, hoci náznaky existovali už pri ich predchádzajúcom Another One Bites The Dust na albume The Game. Bola to posledná práca, ktorú boli schopní propagovať naživo v Spojených štátoch, potom sa im dvere tohto trhu navždy zatvorili.
31.07.2019 - 14:34 | Acid3P
Áno, Queen znejú inak ako v 70´s. Prichádza pomerne nekomplikovaná a repetitívna rytmika, ale ostatné vrstvy sú stále typické Queenovské. Neprestajne sršiaca energia, nápaditá výstavba skladieb a Mercury s životným nasadením a pozitívnou aurou. Žiaľ od skladby Put Out The Fire prichádzajú bežnejšie hudobné postupy a s tým súvisiaca nuda. Čo je smutnejšie, tak skladby Calling All Girls a Las Palabras de Amor (The Words of Love) sú pre mňa opätovne nepočúvateľné skladby a možno najhoršie z celej histórie Queenu. No a nakoniec dokonalý dôkaz rozporuplnosti kapely v podobe Under Preassure, ikonickej a možno jednej z najlepších popových skladieb aké kedy vznikli, absolútne nezapadajúcej do celkového konceptu albumu.
07.03.2016 - 18:26 | lukin1.1
Kéž by první půlka alba byla stejně tak dobrá jak druhá.
28.04.2012 - 16:29 | DarthArt
Kontroverzní chvilka v dějinách Queen. "To Queen dopadli!", "Takhle se shodit!", "Queen se podbízí diskotékám!", takhle zněly různé komentáře milovníků kapely, zvyklých na rockové a bluesové nálady, kteří nedokázaly vydýchat značně cukrkandlovou vlnu osmdesátých let, plnou flitrů, umělých úsměvů a tělních partů a povrchního halekání na stadionech nebo kýčovitých tanečních parketech. Na tuhle vlnu, a proto byli fans při Hot Space tak rozladěni, najeli také Queen a jestliže desky The Works nebo A Kind of Magic příslušnost k nešťastným osmdesátkám spíš naznačovaly, z Hot Space tyhle příznaky stříkaly všemi směry. Nutno ale nahlas a důrazně dodat, že pánové to zvládli tak nějak přirozeně a pokud si mám k poslechu vybrat nějakou popovou desku z 80. let nebo nějaké album s výrazným funky rytmem, bude to určitě právě Hot Space. To, co u jiných kapel nesnáším a ještě jednou nesnáším, Queeni se svými mistrovstvím nabízejí nepochopitelně snesitelně a dokonce atraktivně.
Abych nezapomněl, deska obsahuje nesmrtelnou Under Pressure, která je mimo všechny kategorie a jedním z osudových queenovských okamžiků!