Sunshine
Po éře spojené s táborskou hudební scénou a nezávislým labelem Day After, u kterého vydali tři desky (plus jednu nepřiznávanou) se Sunshine personálně ustálili ve čtveřici Kay (kytara, zpěv), Jiří (kytara), Amák (basa) a Dan (bicí). S následujícím albem měli našlápnuto hodně vysoko: Moonshower and Razorblades se točilo mimo jiné i v Kalifornii a hostoval na něm i trip-hopový černokněžník Tricky. Slibná spolupráce se značkou Custard Records Lindy Perry ale nakonec nevyšla. Album se pak v Česku objevilo pod křídly Universalu a především díky hitu Victim Is Another Name For Lover se Sunshine zaslouženě prosadili i v tuzemsku.
Následující deska Dreamer pokračovala ve stopách své předchůdkyně: album se natáčelo nabité čtyři měsíce mezi Prahou, Londýnem a Los Angeles, částečně se na něm podíleli osvědčený producent Bernd Burgdorf (mj. Green Day, Juliette and the Licks) a frontman britský Nemo James Cook. To jen potvrdilo fakt, že Sunshine vždy fungovali s mezinárodním přesahem.
Na desce MGKK Telepathy (X Production 2009) se v roli basáka představil nováček Pavel Litvaj (ex-Scissorhands). Album se opět natáčelo na několika místech, mimo jiné v berlínském studiu Nuphobia Phila Freeborna, který Susnhine pomáhal už s jejich ranými nahrávkami. Mezi blízkými spolupracovníky tentokrát figurovali i bývalý basák Amák nebo James Cook a Bernd Burgdorf, kteří se podíleli už na minulé desce Dreamer. Posledním přírůstkem v diskografii Sunshine je Karmageddon (Sony 2011), kterou produkovala dvojice Dušan Neuwerth a Bernd Burgdorf.
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.