Simon & Garfunkel - Sounds Of Silence
Tracklist
- The Sounds Of Silence 3:02
- Leaves That Are Green 2:21
- Blessed 3:14
- Kathy's Song 3:16
- Somewhere They Can't Find Me 2:34
- Angie 2:15
- Richard Cory 2:56
- A Most Peculiar Man 2:29
- April Come She Will 1:49
- We've Got A Groovey Thing Goin' 1:55
- I Am A Rock 2:50
Průměr hodnocení
Poslední hodnocení
Tohle, ani další alba dua Simon & Garfunkel nemusela vůbec vzniknout nebýt šťastné shody okolností. Poté, co jejich první album Wednesday Morning, 3 A.M. nesklidilo kýžený úspěch, kroky písničkářů se rozešly a Paul Simon zrealizoval v Anglii sólovou desku. Jedna píseň z debutu, tehdy ještě pod názvem The Sound of Silence, se ale nečekaně začala hrát v rádiích, toho se chytil původní producent Tom Wilson a pod vlivem úspěchu The Byrds dotočil ke křehkému akustickému popěvku decentní rockový podklad. To úspěch písně v žebříčcích zmnohonásobilo a Simona s Garfunkelem tenhle průlom dotlačil k obnovení spolupráce a nahrání další desky v podobném duchu, ačkoli k Wilsonovu aranžérskému zásahu došlo bez jejich vědomí.
Nové album tak dostalo zvonivý folkrockový zvuk, na který už ale dohlížel Bob Johnston, který tak na producentské židli nahradil Wilsona podobně jako krátce předtím u Boba Dylana. Narozdíl od debutu tentokrát všechny písně (s výjimkou instrumentálky Anji) napsal Paul Simon sám. Události se ale hrnuly příliš rychle na přípravu nového materiálu, a tak z velké části využil přepracovaných songů ze své sólovky, k titulnímu hitu přihodil ještě jeden remake z Wednesday Morning, 3 A.M, něco dopsal a k anglickému vydání ještě přilepil úspěšný singl Homeward Bound. Na první pohled tedy nešlo o nijak koncepční práci, spíš o narychlo prosekanou zkratku jdoucí naproti rostoucímu posluchačskému zájmu.
Na celku se to ale naštěstí nijak... číst dále
řadové album
1966
80 %
další alba
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.
03.04.2024 - 19:33 | Meca76
Označiť hudbu Simona & Garfunkela len za spevník jednej generácie by bolo menšou urážkou. Rozkvet folk-rockového dua nastal uprostred kontra kultúrnej revolúcie na konci 60-ych a začiatku 70-ych rokov, čo je aj dôkazom, že žije ďalej.
Len za posledné desaťročie skupiny ako Disturbed, či The Vamps, veľmi dobre predstavili hity Simon & Garfunkel vo svojom novšom šate dnešnej generácii.